Haklarımı Öğreniyorum

Sevgili Çocuklar ve Gençler,

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK)’nun Çocuklarla ve Gençlerle İletişim ve İlişkilerini Güçlendirme Programı kapsamında Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) iş birliğiyle çocukların, ergenlerin ve gençlerin haklarını öğrenmeleri ve KDK’yı tanımaları amacıyla bir akran eğitimi programı hazırlanmıştır.

Haklarımı Öğreniyorum başlığı altında yaş gruplarına göre çocukların, gençlerin ve bu programı çocuklara ve gençlere öğretmek isteyen akran eğitimcilerinin, öğrencilerin ve öğretmenlerin yararlanabileceği kılavuz, sunum ve broşürleri yayınlamaktayız.

Kılavuz, sunum ve broşürlerden çocuk hakları alanında çalışan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sosyal hizmet uzmanları, akademisyenler gibi farklı alanlardan uzmanlar da yararlanabilir.

Kendinize ve eğitim sunmak istediğiniz gruba uygun kılavuz, sunum ve broşürleri aşağıdaki linklerden kolaylıkla indirip kullanabilirsiniz.

Eğitim faaliyetlerinizle ilgili haber, fotoğraf ve diğer içeriklerinizi iletisim@ombudsman.gov.tr e-posta adresine iletmeniz halinde web sayfamızda ( www.kdkcocuk.gov.tr ) yayınlanmak üzere değerlendirilebilir.

ADRES

Kavaklıdere Mah. Zeytindalı Caddesi
No:4 Çankaya/ANKARA